Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cvičíme a cvičíme anebo si hrajeme

Dnes jsme si cvičení užili. Kristýna nás naučila novou říkanku "Když já se natáhnu", pak jsme si zahráli na "Rybičky", také jsme hráli na "Pouštění draků" a nakonec jsme zkusili novou hru "Na hasiče"

Říkanka

Když já se natáhnu
Když já se natáhnu, až na strop dosáhnu. (na špičkách s rukama nad hlavou se snažíme dosáhnout až na strop)
Když já se skrčím, do výšky skočím. (na bobeček a z bobečku skočíme do výšky)
Když já se zatočím, celý svět roztočím. (zatočíme se do kola)
A když si sednu, ani se nehnu. (sedneme si na zem )

Hry

Rybičky - pexeso máme rozdělené na 2 stejné hromádky, jednu jsme umístili na žebřiny a jednu do švédské bedny, ze které jsme si udělali rybníček. Na pexesu v bedně máme kancelářské sponky a pomocí prutů z magnetu si každý vyloví "rybičku". Přeběhneme opičí dráhu a na žebřinách najdeme stejnou kartičku pexesa jako jsme vylovili. Obě kartičky doneseme zpět k rybníčku.

Pouštění drahů - máme dva mráčky nakreslené na kartonu. Jeden mráček fouká a jeden nefouká. Každý dostane do ruky kolečko se stuhou a když ukážeme mráček, který fouká, všichni běháme a stuhy za náma vlajou jako dráčci. Když mráček nefouká, všichni odpočíváme na žíněnce.

Na hasiče - máme 2 lavičky opřené o žebřiny a nahoře je umístěný zvoneček. Každý vyleze nahoru zazvoní na zvoneček a zase sklouzne se zpět. Tam předá štafetu a leze další. Příště si jako štafetu budeme předávat hasičskou helmu, těšte se

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář